Co to jest Lilante ?
Lilante to społeczność w której łaczymy kreatywnych ludzi i firmy. Dodatkowo Uczestnicy Lilante jako dodatkowy bonus za zakupy otrzymują pieniądze. Lilante to także platforma zakupowa, która łączy handel/usługi tradycyjne i Internetowe.
Co to jest Program Vanilla ?
Program Vanilla jest wcześniejszą, protypową nazwą projektu. Brand Program Vanilla został zastąpiony prostszą marką - Lilante.
Jakie mam z niego korzyści ?
Społeczność oferuje zarówno dla osób indywidualnych jak i firm wymierne korzyści finansowe. Dodatkowo dla firm, które zostają Partnerami handlowymi Lilante - wzrost obrotów, nowoczesne narzędzia promocyjne, komunikacyjne, wspierające sprzedaż, statystyczne itp.
Czy Lilante jest dla mnie ?
Wszyscy robimy zakupy i każdy z nas chce kupować taniej, więc zdecydowanie tak.
Co to jest Karta społeczności ?
Jest to nośnik jednoznaczeni identyfikujący Uczestnika Społeczności. Zawiera QR Code, numer ID oraz imię i nazwisko Uczestnika. Służy do ewidencjonowania Transakcji w Serwisie Internetowym. Nie służy do dokonywania płatności. Akceptowana jest w 3 formach:

Karty w telefonie komórkowym

W tym celu pobierasz naszą aplikację Lilante.

Karty wydrukowanej ze Strony Internetowej

Aby wydrukować kliknij tutaj

Karty otrzymanej od naszego Partnera handlowego

Zapytaj o kartę w trakcie robienia zakupów.
Co to jest Karta Vanilla

Karta Vanilla jest tożsama z Kartą społeczności - niczym się one nie różnią i mają te same możliwości. Nazwa Vanilla jest zaszłością i wynika z poprzedniej nazwy produktu - Program Vanilla.

Czy muszę mieć nowoczesny telefon komórkowy - smartfon ?

Jako Klient - Uczestnik Społeczności - nie. Jednak aby robić zakupy potrzebujesz naszej Karty społeczności a do otrzymywania Wynagrodzeń - rachunku bankowego. Kartę społeczności możesz zawsze wydrukować po zalogowaniu tutaj . Zamiast drukować możesz też pobrać tą kartę i umieścić jako pdf lub rysunek w swojej komórce. Nawet bez zainstalowanej aplikacji dla Klienta. Numer konta bankowego uzupełnisz po zalogowaniu w zakładce mój profil.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz zostać Partnerem handlowym to tak - ale nie jest to konieczne. Najważniejsze, żebyś miał dostęp do Internetu.

Jak mam używać Karty Społeczności kiedy nie mam smartfonu ?
Jeśli w ogóle nie masz telefonu to po rejestracji zaloguj się na naszą stronę Internetową, przejdź do zakładki karty/Karta Społeczności Vanilla i wydrukuj swoją kartę. Jeśli masz telefon, który potrafi wyświetlać zdjęcia to zamiast drukować kartę zapisz ją na telefonie.
Dlaczego nie mogę znaleźć poszukiwanego produktu ?
Dopiero rozwijamy się - możliwe, że danego produktu nie ma jeszcze w naszej bazie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś podjąć współpracę - skontakuj się już dziś.
Jak mogę samemu zapisać się do Lilante ?
Do wyboru masz jedną z dwóch możliwości: poprzez najbliższego Ciebie Partnera handlowego Społeczności lub poprzez osobę, która aktualnie jest już Uczestnikiem Społeczności Lilante.
Jak mogę zapisać nową osobę do Lilante ?
Masz kilka możliwości:
  • Pierwsza to poprzez aplikację Lilante w swoim telefonie komórkowym.
  • Druga to formularz na Stronie Internetowej.
  • Trzecia to możesz wysłać swój specjalny link - tzw. link partnerski. Kiedy nowa osoba na niego kliknie to łacze przeniesie ją formularza rejestarcyjnego i bedzie sie mogła zarejestrować.
Gdy jesteś naszym Partnerem handlowym to dodatkowo masz dwie możliwości:
  • możesz dać Klientowi tzw. Kartę Społeczności. Klient wypełnia wtedy krótki formularz.
  • gdy Klient ma telefon z dotykowym ekranem (tzw. smartfon) i ma zainstalowany czytnik fotokodów (kodów QR) to może samodzielnie zapisać się do Społeczności zczytując specjalny kod.
UWAGA! W każdym przypadku nowy uczetnik Społeczności Lilante dostanie e-maila z wiadomością powitalną. Zawiera ona link potwierdzający rejestracje w Lilante. Po kliknięciu na niego dana osoba ustala hasło do Profilu na Stronie Internetowej Lilante.com. Po zalogowaniu i podaniu wszystkich niezbędnych danych Nowy Uczestnik Lilante może w pełni korzystać z możliwości społeczności.
Czy wystawiacie PIT za Wynagrodzenia za zakupy i za polecanie?
Do wyboru masz 3 rodzaje rozliczeń:
  • Jeśli jesteś osobą fizyczną wtedy wystawimy Ci na koniec roku PIT8C.
  • Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i rozliczasz się na faktury - wtedy przelejemy Wynagrodzenie po otrzymaniu od Ciebie wystawionej faktury.
  • Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i rozliczasz się na rachunki - wtedy przelejemy Wynagrodzenie po otrzymaniu od Ciebie wystawionego rachunku.
Dlaczego muszę podawać przy rejestracji moje dane osobowe ?
Ponieważ jest to prawny wymóg dla celów podatkowych do wystawienia PIT-8C - te dane zbieramy przed pierwszym przelewem. Dane jak: kod pocztowy, płeć oraz miesiąc i rok urodzenia zbieramy dla celów statystycznych i profilowych.
Gzie mam szukać informacji o Lilante ?
Najlepiej u naszych Partnerów handlowych i u osób, które powiedziały Ci o Społeczności Lilante. Poza tym: obserwuj naszą stronę Internetową www.lilante.com oraz nasz profil na Facebook'u: http://www.facebook.com/ProgramVanilla. Chcemy dostarczać Ci jak najwyższej jakości dlatego powiedz nam, co lubisz, a co powinniśmy zmienić. Rozwijamy się i jesteśmy tu dla Ciebie.
Kiedy dostanę przelew ?
Przez cały miesiąc (np. w maju) robisz zakupy w wybranych przez Ciebie sklepach Partnerów handlowych. Pod koniec miesiąca wysyłamy Ci informację o tym, że zbliża się koniec miesiąca i zachęcamy to zrobienia zakupów za kwotę co najmniej 200 zł - dzięki temu otrzymujesz dodatkowe wynagrodzenie za zakupy poleconych osób. [Uwaga: do odwołania to ograniczenie NIE OBOWIĄZUJE]. W pierwszym dniu kolejnego miesiąca (kolejny po maju to czerwiec) podliczamy miesiąc i wystawiamy faktury współpracującym z nami w Programie Partnerom. W połowie miesiąca, gdy wszystkie należności są już na naszym koncie wysyłamy Tobie Twoje pieniądze na konto w banku; Aby przelew został wykonany kwota do przelewu musi przekraczać 10 zł. Jeśli jest niższa kwota będzie sumowana z Wynagrodzeniem za kolejny miesiąc. Kilka dni po wykonaniu przelewu przez nas powinieneś mieć pieniądze na swoim koncie.
A zatem podsumowując: za zakupy w tym miesiącu otrzymasz wynagrodzenie pod koniec kolejnego miesiąca. Więcej o Wynagrodzeniach znajdziesz tutaj.
Czym są Kręgi znajomych ?
Kręgi znajomych są strukturą poleceń. Każda bezpośrednio zapisana przez Ciebie do społeczności Lilante osoba tworzy Twój pierwszy Krąg znajomych. Jeśli jakakolwiek z tych osób zapisze kolejną osobę to ta osoba dla tej osoby będzie tworzyła pierwszy Krąg znajomych a dla Ciebie - drugi Krąg znajomych (bo osoba jest zapisywana pośrednio). Nowo zapisana osoba może zapisać kolejną, i ta kolejną osobę i tak dalej. Bardzo ważne są tutaj dwie sprawy:
  • Wynagrodzenie otrzymujesz zawsze za zakupy osób w Twoich pierwszych czterech Kręgach - jest to tzw. Wynagrodzenie za polecanie.
Czym różni się Wynagrodzenie za polecanie od Wynagrodzenia za zakupy ?
Wynagrodzenie za zakupy otrzymujesz za zakupy własne. Jeśli u jednego lub wiecej Partnerów handlowych Lilante uzbierałeś z prowizji np. 20 zł to w przyszłym miesiącu pod koniec otrzymasz od nas 20 zł przelewem na swoje konto w banku. (Jak to działa? To bardzo proste. Jeśli sklep obuwniczy udziela 10% prowizji, a Ty kupujesz w nim za 200 zł w ciągu miesiąca czyli np: raz za 100 zł, raz za 20zł i raz za 80zł) .
Wynagrodzenie za polecanie otrzymujesz zawsze za zakupy poleconych osób w swoich pierwszych czterech Kręgach. Czyli jeśli zapiszesz znajomego do Społeczności, a on dokona zakupu na dowolną kwotę, to Ty otrzymasz zawsze min. 0.25% (zwykle 0.5%) od kwoty jego zakupu. Każda bezpośrednio zapisana osoba buduje Twój pierwszy Krąg, a polecona pośrednio - dalsze Kręgi.
Wynagrodzenie za zakupy i Wynagrodzenie za polecanie są sumowane i przesyłane Ci przelewem na Twoje konto w banku.
Ile pieniędzy mogę zyskać ?
Tak naprawdę wszystko tutaj zależy od Ciebie. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń kwotowych, jedynym ograniczem jest ilość Kręgów - cztery pierwsze. Chcemy dać każdemu równe szanse zbudowania grup i stworzenia lokalnych społeczności zakupowych Lilante.
Jakie ponoszę koszty ?
Jeśli jesteś osobą prywatną i przyłączasz sie do Społeczności Lilante jako Klient - Uczestnik Społeczności, to jest to dla Ciebie zawsze bezpłatne.
Jeśli dołączasz jako Partner handlowy to od każdego zakupu wykonanego u Ciebie przez Klienta przesyłasz nam ustaloną w Umowie Prowizję, którą my dzielimy się z Klientami. Dodatkowo masz możliwość zakupu pakietu startowego kart - dzięki temu Twoi klienci będą mogli bardzo szybko korzystać z zalet społeczności Lilante. Nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat związanych z reklamą na stronie Internetowej, ilością wymienianych danych itp.
Kto jest właścicielem Społeczności Lilante ?
Społeczność Lilante jest projektem firmy Vanilla Media Sp. z o.o. Dane kontaktowe można znaleźć w stopce strony. Jesteśmy grupą młodych, ambitnych, Polskich przedsiębiorców. Kapitał spółki jest w 100% Polskim kapitałem.
Jestem Partnerem handlowym. W jaki sposób otrzymuję faktury od Vanilla Media ?
Wszystkie wystawione faktury dostępne są poprzez menu Sprzedaż/Faktury. Faktury są dokumentami elektronicznymi i zawsze możesz je pobrać w formie pliku pdf. Do każdej z faktur załączona jest szczegółowa lista Transakcji, które aktualnie podlegają rozliczeniu. Jak wynika z OWUPH okresem rozliczeniowym jest 1 miesiąc.
Jestem Partnerem handlowym. Czy faktura wystawiana przez Vanilla Media jest pomniejszona o Wynagrodzenia z zakupów, które moja firma zrobiła samodzielnie ?
Nie. Wystawiana faktura zawiera tylko kwotę Prowizji z Transakcji wykonywanych przez Uczestników Społeczności w Twojej firmie. Podobnie jak inni Uczestnicy Społeczności otrzymujesz Wynagrodzenie pod koniec miesiąca, o ile jesteś uprawniony.
Co to jest Karta Anonimowa ?
Karta Anonimowa jest kartą papierową lub plastikową, jaką osoba, która nie jest jeszcze uczestnikiem Społeczności, otrzymuje wraz z pierwszym zakupem u Partnera Handlowego Społeczności Lilante. Kartę należy zarejestrować - dzięki temu Uczestnik Lilante będzie mógł otrzymać przelew. Rejestracja dokonywana jest poprzez adres znajdujący się na karcie: http://www.lilante.com/anonim. Rejestracji z reguły dokonuje Partner handlowy, od którego otrzymuje się karty. Zachęcamy, aby zaraz po rejestracji zalogować się na swoje konto i ustalić numer konta, na który mamy przesyłać Wynagrodzenie. Numer konta wpisujemy wybierając po zalogowaniu z menu po lewej stronie Mój profil i zespół/Moje dane. (lub w przypadku firm: Moja firma i Klienci/Moje dane).
Nie zawsze trzeba pobierać Kartę Anonimową u Partnera handlowego. Jeśli masz smartfon możesz od razu zapisać się do Społeczności skanując specjalnie przygotowany fotokod. Po prostu uruchom aplikację: Czytnik Kodów (ang. Barcode Scanner) w telefonie, skieruj go na fotokod, wypełnij formularz i gotowe.
Prowadzę działalność, ale nie jestem Partnerem handlowym Lilante tylko Klientem - Uczestnikiem Społeczności. Czy mogę wystawić fakturę na Vanilla Media i jeśli tak to w jaki sposób ?
W momencie, w którym zostało przygotowane dla Ciebie Wynagrodzenie, to informujemy Cię o tym (email i wiadomość wewnętrzna). Wtedy Ty wystawiasz nam fakturę i przesyłasz elektronicznie poprzez specjalny formularz na naszej Stronie Internetowej. Formularz dostępny jest po zalogowaniu poprzez menu po lewej stronie: Wynagrodzenia/Prześlij fakturę Po otrzymaniu weryfikujemy fakturę i jeśli wszystkie dane są poprawne w ciągu kilku dni przesyłamy Ci wynagrodzenie na konto. W tej sytuacji przesyłamy kwotę brutto - Kwota netto wynagrodzenia będzie powiększona o 23% VAT.